دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7236
تعداد نوشته ها : 23
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
سپاه غرب کشور اعلام کرد:  

نیروهای مهاجم در ساعت 6 بعد از ظهر وارد قصر شیرین شده اند و مقر سپاه و رادیو تلویزیون را تصرف کرده اند. هم چنین امروز شهرهای  بوشهر، امیدیه، آغاجاری، آبادان، اهواز، مسجد سلیمان، دزفول، کرمانشاه، ارومیه و تبریز مورد حمله هواپیماهای عراقی قرار گرفت. رادیو لندن به نقل از خبرنگار خود از بغداد گزارش داد: در سحرگاه امروز هواپیماهای ایران به بغداد حمله کردند و ساعتی بعد موج حمله دیگری آغاز شد و هواپیمای ایران در ارتفاع کم بر فراز شهر پرواز کردند. عراق مدعی است صبح امروز سه فانتوم ایران را سرنگون کرده و لی کارمندان سفارت انگلیس در بغداد که شاهد جریان  بودند، می گویند عراقی ها نتوانستند هواپیماها را سرنگون کنند.

 

طارق عزیز معاون رییس جمهور عراق در پاریس گفت: ایران مواد قرارداد الجزایر را که به نفع عراق بود، نقض کرده و حقوق مشروع عراق را نادیده گرفته است، بنابر این ما مجبور شدیم سرزمین های خود را با قدرت آزاد و حاکمیت کامل عراق را بر شط العرب بر قرار و قرارداد 1975 را لغو کنیم. ما به شرطی آماده مذاکره هستیم که دولت ایران به حاکمیت ما بر شط العرب و سرزمین هایی را که چند روز پیش آزاد ساخته ایم، احترام بگذارد.

 

 4مهر

در ساعت 44/2 دقیقه بامداد سپاه پاسداران گزارش داد: 200 تانک عراقی در مرز خرمشهر آماده ورود به شهر و اشغال آن هستند. توان خودی در مقابل دشمن فقط حدود 200 نفر مسلح به ژ - 3 است. برادران سپاه به منظور ایجاد تأخیر در ورود نیروهای دشمن پل نو را منهدم کردند. محور بستان نیز دشمن به پیشروی خود ادامه می دهد. نیروهای خودی برای جلوگیری از نفوذ دشمن به بستان، پل ورودی را منفجر کرده اند.

 

 در ساعت 30/22 سپاه پاسداران گزارش داد:

 نیروهای مهاجم به 20 کیلومتری اهواز رسیده اند  و نیروهای خودی در حال عقب نشینی هستند، عراقی ها از طرف دشت آزادگان به حمیدیه رسیده اند.نزدیک است که پادگان حمیدیه را تصرف کنند. آن ها توسط تانک ها و سلاح ها ی سنگین پشتیبانی می شوند.

 

در جبهه میانی نیز دشمن دست به محاصره شهر دهلران می زند. سد کنجان چم پس از یک نبرد 5 ساعته ظهر این روز به دست عراقی ها می افتد. در ادامه حملات هوایی امروز شهرهای تهران، بوشهر، آبادان، اهواز، دزفول، کرمانشاه، مهران، کاشان و قم توسط عراقی ها بمباران می شود.


دسته ها :
پنج شنبه بیست و ششم 10 1387
X