دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7240
تعداد نوشته ها : 23
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 2 مهر

گزارش ها از جنوب کشور حاکی است که تانک های عراقی در حال پیشروی در خاک ایران هستند از مردم خرمشهر خواسته شده تا در شهر سنگر بسازند و پشت انبارهای عمومی صف آرایی کنند در پی سقوط پاسگاه طلاییه، تلاش دشمن برای رسیدن به جاده اهواز – خرمشهر ادامه یافت.

 

حدود ظهر این تلاش دشمن منجر به سقوط منطقه کوشک شد. شهربانی آبادان اعلام کرد: با توجه به بمباران و آتش مداوم روی آبادان، زندانیان شهر با هجوم به درهای خروجی و شکستن آن ها فرار کردند که با تلاش مأمورین عده ای از آن ها دستگیر شدند. در جبهه میانی نیز نبرد ادامه یافت.

 

سپاه غرب اعلام کرد:  پس از بمباران هوایی  شهر مهران،  دشمن در ساعت  30/10  پیشروی  کرد. مهران از زمین وهوا مورد هجوم واقع شد و بی سیم ستاد دستور عقب نشینی را صادر کرد  تانک های عراقی به شهر نزدیک شدند و مهران تصرف گردید. هنوز از سرنوشت برادران پاسدار اطلاعی در دست نیست. در نفت شهر درگیری ادامه یافت و دشمن محاصره آن را تنگ تر کرد و بعد از ظهر شهر سقوط کرد. محاصره شهر قصر شیرین نیز کامل شد و پاسگاه های مرزی به تصرف عراقی ها در آمد. آب و برق شهر قطع شده است. تعداد تانک های عراقی 120 تا 200 دستگاه برآورد شد. خبر دیگر حاکی است که 4 پاسدار در بین راه سر پل ذهاب و قصر شیرین توسط عراقی ها سر بریده شدند.

 

ارتش جمهوری اسلامی در اطلاعیه شماره 39 خود اعلام کرد که دولت عراق حملات هوایی و آتش توپخانه ای خود را متوجه منابع حیاتی و اماکن مسکونی ما نموده و به ندرت حملات خود را متوجه تأسیسات نظامی ما می نماید.

 

میگ های عراقی به دزفول، تبریز، کرمانشاه و تأسیسات نفتی آبادان و اسکله ها ی خرمشهر و بندر امام خمینی حمله کردند. طی شب گذشته و امروز 33 فروند هواپیمای میگ و سوخوی دشمن توسط آتشبارهای خودی سرنگون گردیدند.

 

ارتش عراق اعلام کرد: پس از کوشش های بی نتیجه دشمن برای دفاع از شهر مهران نیروهای ما این شهر را تصرف کردند و به نیروهای دشمن خسارات مادی و انسانی وارد شد. ما نیروهای باقی مانده و محاصره شده دشمن را به تسلیم دعوت می کنیم تا جان خود را حفظ کنند.

 

رادیو کلن در تفسیر خبری خود گفت: اگر قصد عراق سرنگونی رژیم آیت الله خمینی باشد، این قصد خیالی بیش نیست زیرا ارتش مجهز و منضبط عراق می بایست قسمت های چشمگیری را تحت کنترل در آورد. ولی طبق نظر کارشناسان توانایی نظامی عراق آن اندازه نیست که این هدف تحقیق یابد. از سوی دیگر رژیم اسلامی باید از داخل ساقط شود نه از خارج.


دسته ها :
پنج شنبه بیست و ششم 10 1387
X